Sağlıklı Kilo Verme Ankara

  • Home
  • Sağlıklı Kilo Verme Ankara

Sağlıklı Kilo Verme Ankara

Vücudumuz, enerji kaynağını ve hücre yenilenmesi için gerekli olan yapı taşlarını besinlerden alır. Ancak beslenme düzenimiz belirli standartların dışında çıktığında kilo bozuklukları ortaya çıkar. Bu son derece olağan bir durumdur. Zira bir makine gibi düşünebileceğimiz vücudun fazla besinleri tüketememesi durumunda atma gibi bir durumu söz konusu değildir. Esasında bu bir savunma mekanizması gibi de düşünebilir. Vücut bugün tüketilen fazla besini ileride kullanmak için depolar. Ancak burada depolanabilen besin maalesef sağlıklı biçimde tutulmamaktadır. Doğrudan yağa dönüşen fazla enerji, vücudumuz için ciddi bir risk kaynağına dönüşür ki, modern hayatın gerçeklerinden bir tanesi olan kilolar; hayati sonuçları olabilen rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Sağlıklı kilo verme çabası, bu nedenle atacağınız en önemli adım olacaktır. Burada sağlıklı zayıflama kavramını özellikle vurguluyoruz, zira kilo verme süreci; olumlu bir adım olmakla birlikte sağlıklı biçimde sürdürülmemesi halinde ciddi bir risktir.

Kendinizi Tanıyın, zayıflama sürecini planlayın

Öncelikle aşırı kilo durumunda kesinlikle kendi başınıza hareket etmemelisiniz. Çünkü aşırı kilolarınızın nedeni; sadece beslenme düzeniniz olmayabilir ve bu süreçte vücudunuzda farklı rahatsızlıkların ortaya çıkmaması için planlı bir zayıflama süreci gerçekleştirilmelidir. Prof. Dr. Gökhan Yağcı; sağlıklı kilo verme Ankara kliğinde sizlere bu konuda uzman desteğini sunmakta ve mümkün olan en kısa sürede, sağlıklı biçimde zayıflayabilmeniz için cerrahi çözümlerle birlikte klinik tedavi süreçleri sunmaktadır.  Ankara sağlıklı kilo verme uygulamalarında Prof. Dr. Gökhan Yağcı sizin içinde gelişmiş tekniklerle, size özel tedavi süreçleri sunabilmektedir.

Kilo Vermeye Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda değindiğimiz gibi, kilo alma süreciniz sadece beslenme düzeninizle ilgili olmayabilir. Bunun hormonal sebepleri olabildiği gibi, bazı dahiliye hastalıkları da kilo almanıza neden olabilir. Bunun için her ihtimale karşı zayıflama girişiminde bulunmadan önce kilo alma nedeniniz saptanmalıdır. Bunun için bazı testler uygulanır ve yapılan tahliller ve diğer analizler neticesinde mevcut durum bilimsel biçimde saptanır. Bu analizler ışığında geliştirilen proje kapsamında hekiminiz size gerekli görmesi halinde modern tekniklerle ameliyatsız zayıflama veya cerrahi destekli zayıflama süreçleri sunabilecektir. Bu tamamen sizin durumunuz ve gereksinimlerle ilgili bir durumdur ve yapılacak muayene ile tespiti mümkündür. Kontrolsüz ve kulaktan duyma diyetlerle devam edecek süreç, zayıflamanızı sağlayabiliyor olsa da size zarar verebilir.

Neden Zayıflamanız Gerekiyor?

Vücudumuz kilolu olmaya programlı değildir. Aslında aşırı kilo durumu modern zamanların bir hastalığı olarak tanımlanır. Modern hayatta çoğunlukla efor gerektirmeyen işler yapıyor olduğumuzdan, tükettiğimiz besin miktarı çoğunlukla fazla enerji olarak kalır ve depolanır. Bu durum zaman içerisinde obeziteye dönüşür ki, bunun doğrudan sebep olduğu çok sayıda hastalık söz konusudur. Kanser, diyabet, dolaşım sistemi rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, böbrek hatalıkları, karaciğer hastalıkları ve vücut kütlesinin artmasından dolayı doğal olarak kas ve iskelet sistemi hastalıkları obezitenin sebep olduğu hastalıklardır. Aşırı kiloların sebep olduğu fiziksel deformasyon; bu sağlık sorunlarının yanında önemsiz olarak dahi tanımlanabilir. Zira bu hastalıkların hemen hepsi hayati risk barındıran hastalıkladır. Bu nedenle vakit kaybetmeden kilo vermek üzere harekete geçmeli ve sağlık kilo verme kuralları dahilinde kilolarınızdan kurtulmaya başlamlısınız.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Neler Yapılabilir?

Öncelikle belirttiğimiz gibi; tam anlamıyla sağlıklı biçimde kilo verebilmek için uzman denetimi gereklidir. Bu noktada obezite tedavileri içerisinde yer alan ameliyatsız uygulamalar ve cerrahi tedavileri de güvenle tercih edebilirsiniz. Tabii ne yaparsak yapalım, bundan sonraki yaşamımızı da etkileyen bir beslenme sürecini benimsememiz gerekir. Bu beslenme düzeni, sağlıklı biçimde kilo vermemizi ve gelecekte bu kiloları yeniden almamamızı sağlayacaktır.

Öncelikle günlük aktivitenizi artırmanız gerekir. Fakat bunu spor yaparak gerçekleştirmek kimi durumlarda riskli olabilir. Belli oranda kilolu kişilerin aşırı efor sarf etmeleri durumunda, dolaşım sistemi kalp rahatsızlıklarına maruz kalmaları söz konusu olabilir. Bunun yanında kas ve iskelet sistemi de zarar görebilir. Bu nedenle, günlük temponuzu yavaş yavaş arttırmanız, mümkünse bunu da bir uzmanın denetiminde yapmanız önerilir. BU süreçte ağır sporlar yapmak yerine daha fazla yürümek ve örneğin asansörler yerine merdivenleri daha fazla kullanmak son derece etkili olacaktır.

Tek Tip Beslenme Risklidir

Vücudumuz; Protein, aminoasit, vitamin, mineral ve karbonhidratlar bakımından dengeli kaynaklara ihtiyaç duyar. Bunların herhangi birisindeki eksiklik, sağlıksız sonuçları ortaya çıkarır. Örneğin protein olmadan gerçekleştirilen diyetlerde, hücre yenilenmesi süreci tahribata uğrarken, sadece protein içeren diyetler enerji ihtiyacının dolaylı şekilde karşılanmasına neden olduğundan yine sağlıklı değildir. Kimi diyetlerle aminoasitler, vitamin ve mineraller bakımından zayıf diyetler ise tüm sistemi olumsuz biçimde etkiler. Bu nedenle, bilimsel formda geliştirilmiş tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan diyetleri tercih etmeniz doğru olacaktır.

Şimdi Abone Ol

En son haberlerimizi alın ve sağlıklı kalın.