Hakkımda

Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji – Obezite ve Metabolik Cerrahi

Prof. Dr. Gökhan YAĞCI

1965 yılında Siirt’te doğdum. İlk ve orta eğitimimi Ergani ve Erzurum’da, lise eğitimimi 1979–1983 yılları arasında Kuleli Askerî Lisesinde tamamladım. 1983 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesine girdim ve 1989’da Tabip Teğmen olarak mezun oldum.

  • Obezite ve Metabolik Cerrahi
  • Laporoskopik Cerrahi
  • Anorektal Bölge Cerrahisi
  • Gastroenteroloji Cerrahisi
  • Cerrahi Onkoloji
  • Binlerce Başarılı Vaka
  • Multidisipliner Hasta Deneyimi
  • Güncel Tedavi Yöntemleri
  • Yeni Bir Hayat Mümkün
Uzmanlıklar

1989–1990 yılları arasında Stajyer Tabip Eğitimimi Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tamamladım. 1990–1992 yılları arasında 13 ncü Mknz. Piyade Alay K.lığı, Seymen-İzmit’te Kıt’a Hizmetimi tamamladım. Ekim 1992’de Genel Cerrahi Asistanlığına başlayarak Aralık 1996’da Genel Cerrahi Uzmanı oldum. Genel Cerrahi Uzmanlık tezimi “Primer ve Metastatik Karaciğer Tümörlerinde Tedavi Seçeneklerinin Karşılaştırılması” üzerine yaptım.

1996–1998 yılları arasında Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı 30 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptım. 1998’de Ankara Mevki Asker Hastanesine atandım. Bu görevim esnasında 6 ay süreyle Bosna-Hersek Türk Görev Kuvvet K.lığı emrinde hastane baştabibi olarak görev yaptım ve Uluslararası SFOR kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Sahrada İlk Yardım Eğitim programında aktif olarak görev aldım.

Kasım 1999-Kasım 2000 tarihleri arasında ABD, Wisconsin Üniversitesi Genel Cerrahi Departmanı Transplantasyon Bölümünde “Research Fellow” olarak Staj-Tahsil Eğitimi aldım. Bu süreçte özellikli olarak kronik hepatite bağlı siroz zemininde tümör gelişen hastaların tedavisinde karaciğer transplantasyonun yeri üzerine eğitim aldım. 13 Haziran 2001 tarihinde GATA Genel Cerrahi AD. Yardımcı Doçent kadrosuna atandım. Bu görevim esnasında Eylül 2005-Kasım 2006 tarihleri arasında ABD, Wisconsin Üniversitesi Genel Cerrahi Departmanı Transplantasyon Bölümünde “Clinical Fellow” olarak çalıştım.

Staj Tahsil eğitimim sonrasında Genel Cerrahi AD. Bşk.lığı bünyesinde özellikli olarak Gastrointestinal sistem cerrahisi alanında eğitim ve öğretim faaliyetlerine katıldım. Gülhane Askeri Tıp Akademisi Karaciğer Nakil Komitesinin kurulmasında ve nakil ameliyatlarının gerçekleştirilmesinde aktif olarak görev aldım. 2003–2009 yılları arasında AD. Bşk.lığında gerçekleştirilen 40 karaciğer nakli ameliyatı ve bu olgulardaki organ çıkarım ameliyatlarına aktif olarak katıldım.

24 Mart 2006’da Doçentlik unvanı aldım. Haziran 20012’de Genel Cerrahi Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atandım.

2010 yılında Strasburg-Fransa’da IRCAD Eğitim Merkezinde Da Vinci Robotic Surgery kursunu tamamlayarak robotik cerrahi sertifikası aldım. Takibinde Akademi bünyesinde yüzden fazla robotik cerrahi ameliyatı gerçekleştirdim.

Aynı merkezde 2011 yılında İleri Laparoskopik Cerrahi ve Bariatrik Cerrahi Eğitim programlarına katılarak Laparoskopik Kolon ve Obezite Cerrahisi ameliyatları üzerine eğitim aldım. Akademi bünyesinde ve Özel sektörde günümüze değin 3000’in üzerinde Obezite ve Metabolik Cerrahi Ameliyatı deneyimine ulaştım.

Kasım 2012’de Güney Kore, Seul’deki ASAN Tıp Merkezinde, Living Donor Liver Transplantation Programına katılarak Canlı Vericili Karaciğer Nakli üzerine eğitim aldım.

Ekim 2015’de kendi isteğim ile Gülhane Askeri Tıp Akademisinden ayrılarak emekli oldum.

Yabancı dilim İngilizcedir.

Şimdi Abone Ol

En son haberlerimizi alın ve sağlıklı kalın.