Gastrik Bypass

Gastrik Bypass

Hem görsel açıdan hem de sağlık konusunda yüksek tehdit unsuru haline gelen obezite sorunu için, farklı yöntemler uygulanmaktadır. Özellikle ameliyatsız obezite tedavisi adına uygun olmayan kişiler konusunda gastrik baypass yöntemi gerçekleştirilir. Profesyonel bir anlayışla bu yöntemi ele alan Prof.Dr.Gökhan Yağcı sayesinde, obezite sorunu yaşayan birçok insan aşırı kilolarından kurtularak yeniden sağlıklı bir hayata koşma şansı elde etmektedir.

Yapılan çalışmalar doğrultusunda olumlu yanıtlar alınan gastrik bypass, mide çıkışında meydana gelen tıkanmalar üzerinden yola çıkarak gerçekleştirilir. Bu ameliyat içerisinde mide büyük bir oranda devre dışı bırakılır. Alınan besinlerin belli bir miktarının sindirilmesi için bu konuda bağırsaklar devreye girer. Bağırsaklara yönlendirilen besinler sayesinde daha hızlı ve sağlıklı şekilde kilo verme imkânı elde edilir.

Gastrik Bypass Nasıl Kilo Verdirir?

Bu operasyonda gıda alımı ve emiliminin daha sağlıklı bir seviyeye inebilmesi için, midenin %95 kadar ve ince bağırsağın 1 metrelik göğüs bölümü ile 12 bağırsağın bu noktadaki görevi sonlandırılır. Yaklaşık olarak %90 kadar küçülmesi sayesinde mide, beyne iletilecek olan açlık seviyesinin aşağı çekilmesini olanak tanır. Birçok cerrahın da önerdiği gastrik Bypass ameliyatı sayesinde, vücut içerisinde meydana gelen farklı etmenler kilo verme sürecini daha hızlı seviyeye çekmektedir.

 • Yemek yeme dürtüsüne engel olunur
 • Doymayı hissedemeyen kişilerin kontrolünü sağlar
 • Alınmış olan gıdayı bağırsağın ileri bölümünden sisteme iletmek suretiyle ideal bir kilo kaybı fırsatı tanır.

Kısacası tamamen sağlıklı şekilde güvenli yoldan kilo verilir.

Gastrik Bypass Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Gastrik Bypass ameliyatı operasyon içerisinde laparoskopi yöntemi kullanarak cilt üzerinde kesikler açılması suretiyle gerçekleşir. Bu konuda cerrahi teleskop, video kamera ve kullanması gereken diğer cerrahi aletler devreye girer. Obezite cerrahisi için en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Mide girişi ile yutma borusu arasında yapılan cerrahi müdahale eşliğinde operasyon devam eder. Mideye yapılan operasyonel müdahale ile bu konuda devre dışı bırakılır ve bağırsak üzerinden kilo kaybı gerçekleşmesi için bu bölge devreye girer. Böylece belli bir zaman içerisinde ve doktor önerileri baz alınmak suretiyle, sağlıklı bir süreç içerisinde kilo kaybı yaşanır.

Gastrik Bypass Uygulamaları Nelerdir?

Obezite sorunu yaşayan insanlar için prof.dr. Gökhan Yağcı gastrik bypass cerrahi uygulamasını gerçekleştirmek suretiyle, sağlıklı şekilde kilo verme imkanı sağlamaktadır. Bu konuda dünya çapında farklı yöntemler kullanılır. Bu durum hastanın obezite durumuna ve yaşadığı hastalık sorunları ile bünyesine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 • Gastrik bypass Reux- En- Y (Proksimal)
 • Loop Gastrik bypass ( Mini gastrik bypass)
 • Gastrik bypass Reux- En- Y (Distal)

Astım ve tansiyon gibi birçok farklı hastalık problemi ile karşı karşıya kalan obezite hastaları için gastrik Bypass ameliyatı önerilmektedir. Bu konuda profesyonel bir destek altında gerçekleştirilen gastrik baypass Ankara adına hemen site üzerinde iletişim kurabilirsiniz.

Gastrik Bypass Ameliyatında Bilinmesi Gerekenler

Ameliyat öncesi mutlaka gerekli olan birtakım test ve tetkiklerin uzman doktor eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Vücut endeksi gastrik Bypass ameliyatı için uygun olan kişiler adına bu cerrahi müdahale gerçekleştirilebilmektedir.

 • Akciğer solunum testi
 • Bütün karın için ultrason
 • Mide endoskopisi
 • EKG (Kalp grafisi)
 • Akciğer grafisi
 • Kan üzerinden biyokimya testleri
 • Hepatit ile hormon testleri
 • Eğer gerekli görülürse Efor ve EKO testleri

Bütün bu testler sonucunda eğer kişi gastrik Bypass ameliyatı için gerekli koşulları sağlıyorsa, operasyon gerçekleşir. Özellikle ameliyat sonrası beslenme ile iyileşme süreci açısından merak edilen pek çok konu, hastaya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hastanın yaşadığı obezite durumu, bünyesi ve ağrı eşiğine bağlı olarak süreç farklı olabilir.

Gastrik Bypass Ameliyatı ile Sağlıklı Bir Vücut

Hem sağlık açısından hem de görsel konuda sağlıklı bir vücuda gastrik Bypass ameliyatı ile kavuşmanız mümkün. Bu konuda profesyonel destek verilen gaytrik baypass tedavisi Ankara ve çevresi için, hemen site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Eğer gerçekleştirdiğiniz kilo verme çalışmaları sonuç vermiyorsa ve daha fazla kilo almaya devam ediyorsanız, vücut endeksi en az 35 çıkan testler sonucunda gastrik bypass ameliyatını olabilirsiniz. Böylece sağlıklı bir süreç içerisinde ideal kilonuza ulaşabilir; yeniden istediğiniz gibi güzel bir vücut görseline kavuşabilirsiniz.

Şimdi Abone Ol

En son haberlerimizi alın ve sağlıklı kalın.