Mide Balonu

Mide Balonu

Çağımızın hastalığı haline gelen obezite, insanlarda hem fiziksel hem de psikolojik olarak ciddi olumsuzluklara yol açmaktadır. Günün büyük çoğunluğunda hareketsiz bir yaşam, spor yapılmaması, dengesiz beslenme ile aşırı fast food tüketimi gibi sorunlar, zaman içerisinde geri dönülemeyecek bir kilo artışına neden olmaktadır. Özellikle pek çok hastalığın temelinde günümüzde kilo yatmaktadır. Farklı organlardaki problemlerden kanser hastalığına kadar sayısız problem kilo sorunu üzerinden ortaya çıkmaktadır.

Diyet ya da spor üzerinden istedikleri kadar kilo veremeyen ve cerrahi müdahaleden korkan kişiler, bu konuda değişik çareler arar. Obezite hastaları için özel bir olanak sunan mide balonu, kilo vermeyi desteklemekte ve düzenli kilo kaybı imkanı sağlamaktadır. Ameliyatsız kilo vermek isteyenlere için umut ışığı olan Prof. Dr. Gökhan Yağcı, mide balonu yöntemiyle sağlıklı şekilde düzenli kilo verme fırsatı sunuyor.

Profesyonel Mide Balonu Uygulaması

Hem sosyolojik hem de fizyolojik açıdan etkin bir yöntem olarak yapılan mide balonu tedavisi, obezite hastalarında düzenli kilo kaybı sağlamaktadır. Kilo verme konusunda başarılı bir operasyon olarak ön plana çıkan bu yöntem, obezite hastaları için operasyonsuz bir olanak sunuyor. Endoskopik metot üzerinden mide içerisine balon yerleştirme işlemi ile gerçekleştirilen bu yöntem, obeziteyi ortadan kaldıracak en güvenilir seçenekler arasında yer almaktadır.

Sağlıklı bir yaşama kavuşmak ve yeniden gençleşip güzelleşmek için, endoskopik mide balonu ameliyat olmadan kilo kaybı adına zemin oluşturuyor. Daha önce pek çok yöntemi denemiş ve başarılı olmuş insanlar için, yeni bir kapı açmış durumdadır. Hızlı ve pratik bir yöntem olarak değerlendirilen mide balonu ankara adına, hemen bağlantı kurabilir ve uzman doktorumuz ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Mide Balonu ile Kilo Verilebilir mi?

Birçok insan mide balonu yöntemine ilk başta tereddütlü yaklaşmaktadır. Obezite problemi yaşayan ve kilolarından kurtulamayan insanlar mide balonu ile zayıflamak mümkün mü sorusunu yönetmektedir. Prof.dr. Gökhan Yağcı, kurallar içerisinde kazandığı zaman ve balonla ilgili herhangi bir sorun olmadığında, yaklaşık %90 başarı yüzdesi ile kilo verme imkanı olduğunu dile getiriyor. Bu durum operasyonun ardından tamamen hasta ile ilgilidir. Doktorun verdiği önerilere ve kurallara uyulduğu takdirde, dengeli şekilde sağlıklı kilo verme imkânı elde edebilmektedir.

Mide Balonu ile Nasıl Zayıflanır?

Eski dönemlerde sadece bir ön tedavi olarak kullanılan mide balonu, obezitenin çağın hastalığı haline gelmesiyle gerçek anlamda bir tedavi haline geldi. Yapılan müdahale neticesinde midenin küçülmesine olanak tanıyan bu yöntem, herhangi bir ağrı olmadan kolay şekilde gerçekleşmektedir. Sağlıklı şekilde iştahın kapanmasına olanak tanıyan mide balonu, yüksek iştaha sahip olan kişilerde doygunluk hissi yaratmaktadır.

Bu da zaman içerisinde midenin küçülmesine olanak tanımakta ve dengeli şekilde kilo kaybına fırsat vermektedir. Beslenmesine dikkat eden ve düzenli spor yapan kişiler, düşündüğünden çok daha hızlı şekilde kilo verdiğini görmektedir. Mide balonu tedavisi gerçekleşmeden önce diyet ve spor yaparak kilo veremeyen obezite hastaları, bu kiloların ne kadar hızlı şekilde verildiğini gördükçe şaşkınlığını gizleyemiyor.

Mide Balonu Tedavi Uygulaması

Öncelikle mide balonu tedavisi için kişinin sağlık açısından uygun olup olmadığı konu birtakım test ve tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Eğer bağırsak bölümünde ya da yemek borusu kısmında yara bulunmuyorsa, polip gibi sorunlar yaşanmıyorsa bu yöntem güven içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Prof.dr. Gökhan Yağcı tarafından endoskopik yöntemle gerçekleştirilen mide balonu tedavisi, tamamen ağrısız ve sorun yaşamadan konforlu biçimde gerçekleşmektedir.

Eğer gastrit, ülser ve emzirme gibi durumlar söz konusu ise, o zaman mide balon tedavisi iptal edilir. Eğer kişinin sağlık problemi yoksa 8 ile 12 saat öncesinden yeme içme kesilerek işlem uygulanır. Rutin tetkiklerin ardından damar yoluyla herhangi bir ağrı yaşanmaması için ilaç verilir. Daha sonra profesyonel şekilde belirli aşamayla uygulama gerçekleştirilir; balonun mideye yerleştirilmesi ile şişirilmesinin ardından, endoskop mideden çıkarılmak suretiyle işlem tamamlanır.

Mide Balonu ile Sağlıklı Kilo Kaybı

Vücut sağlığını herhangi bir şekilde tehdit etmeyen mide balon tedavisi, minimum yan etkileri üzerinden başarılı bir tedavi yöntemidir. Doktor öneri ve tavsiyelerine uyulduğu takdirde ortalama 15 ila 20 kilo kadar bir kayıp sağlanabilmektedir. İdeal kilonuza ulaşacağınız bu özel yöntem üstelik çok uygun mide balonu fiyatları ankara kapsamında, profesyonel bir düzeyde uzman doktor eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Şimdi Abone Ol

En son haberlerimizi alın ve sağlıklı kalın.